Sedat Değer Makaleler Soru Cevap Eğitimci Yazar Mevzuat Eğitim MEB Personel
öğretmen hakları ve hukuku 1
Şimdiki Okuluna Norm Fazlası Olarak Atanmış Öğretmen İl İçi Atamaya Başvurabilir mi ? 3 Yıl Beklemek Zorunda mı ?

Şimdiki Okuluna Norm Fazlası Olarak Atanmış Öğretmen İl İçi Atamaya Başvurabilir mi ? 3 Yıl Beklemek Zorunda mı ?

Tarih: 21 Mayıs 2018 14:56 Tekil Hit: 18.653

Şimdiki Okuluna Norm Fazlası Olarak Atanmış Öğretmen İl İçi Atamaya Başvurabilir mi ? 3 Yıl Beklemek Zorunda mı ?

Norm fazlası olarak şimdiki okuluna atanmış öğretmen il içi atama için 3 yıl şartı var mı?

Soru : Norm fazlası olarak kendi tercihleri dahil  önceden yer değiştirmiş öğretmenlerde yeni okulunda 3 yıl görev yapma şartı aranır mı, il içi atama isteğinde bulunması için şartlar nelerdir ?

Cevap:2018 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu’nun  4. madde c fıkrasındaki “Görevli oldukları eğitim kurumunun dönüştürülmesi, kapanması, eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları veya hizmetin gereği ve çeşitli nedenlere bağlı olarak idari tasarrufla istekleri doğrultusunda ya da resen görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin bulundukları eğitim kurumlarında ve daha önceki eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilecektir.” hükmüne göre okulunun kapanması, dönüştürülmesi veya hizmet gereği ile norma fazlası olmasına bağlı olarak İdari tasarrufla kendi tercihleri ile atansa dahi okulu değişen öğretmenlerde yeni okulunda 3 yıl çalışma şartı aranmaz. Eski ve yeni okulunda geçen görev sürelerinin toplamı dikkate alınarak atamaya esas şartları sağlıyorsa atama isteğinde bulunabilirler.

 

Çok Okunanlar
YORUMLAR (0)
Ad Soyad * Güvenlik *
DİĞER MAKALELERİ - TÜM MAKALELERİNİ GÖR!
Öğretmenin Çalıştığı Okul Zorunlu Hizmet Kapsamına Alınırsa veya Çıkarılırsa Zorunlu Hizmeti Nasıl Değerlendirilir?

Sedat Değer yazdı 11.2.2020 14:48:59

Öğretmenin Çalıştığı Okul Zorunlu Hizmet Kapsamına Alınırsa veya Çıkarılırsa Zorunlu Hizmeti Nasıl Değerlendirilir?

Öğretmenin Çalıştığı Okul Zorunlu Hizmet Kapsamına Alınırsa veya Çıkarılırsa Zorunlu Hizmeti Nasıl Değerlendirilir?

Eş Özrüyle Atanan Öğretmen Boşanırsa Ne Olur

Sedat Değer yazdı 13.1.2020 01:13:23

Eş Özrüyle Atanan Öğretmen Boşanırsa Ne Olur

Eş Özrüyle Atanan Öğretmen Boşanırsa Ne Olur

Maaş Karşılığını (15 Saati) Doldurmayan Öğretmene Ek Ders Yazılır mı?

Sedat Değer yazdı 9.1.2020 01:05:08

Maaş Karşılığını (15 Saati) Doldurmayan Öğretmene Ek Ders Yazılır mı?

Maaş Karşılığını (15 Saati) Doldurmayan Öğretmene Ek Ders Yazılır mı?

2020 Yarıyıl Tatili Eş Özrü Başvurusunda İstenen Belgeler ve Şartlar Nelerdir

Sedat Değer yazdı 2.1.2020 13:24:51

2020 Yarıyıl Tatili Eş Özrü Başvurusunda İstenen Belgeler ve Şartlar Nelerdir

2020 Yarıyıl Tatili Eş Özrü Başvurusunda İstenen Belgeler ve Şartlar Nelerdir

Öğretmenlerin Girdiği Ders Saatlerine Göre Alacağı Haftalık Toplam Ek Ders Saatleri DYK Kursu Olanlar Dahil

Sedat Değer yazdı 26.12.2019 11:45:26

Öğretmenlerin Girdiği Ders Saatlerine Göre Alacağı Haftalık Toplam Ek Ders Saatleri DYK Kursu Olanlar Dahil

Öğretmenlerin Girdiği Ders Saatlerine Göre Alacağı Haftalık Toplam Ek Ders Saatleri DYK Kursu Olanlar Dahil

30 Soruda 2020 Yarıyıl Tatili Özür Durumu Atamalarında Merak Edilen Herşey

Sedat Değer yazdı 21.12.2019 01:55:18

30 Soruda 2020 Yarıyıl Tatili Özür Durumu Atamalarında Merak Edilen Herşey

30 Soruda 2020 Yarıyıl Tatili Özür Durumu Atamalarında Merak Edilen Herşey

SORU-CEVAP - SORU SOR!
Eş Özrü ile Ataması Çıkmayan Öğretmen Ücretsiz İzin Alma Hakkı ve Süresi

Nursel 19.1.2020 01:46:27 tarihinde sordu:

Eş Özrü ile Ataması Çıkmayan Öğretmen Ücretsiz İzin Alma Hakkı ve Süresi

İl Dışı Atandıktan Hemen Sonraki Eş durumu tayinine başvuru yapılabilir mi

Emine hılınç 17.1.2020 15:38:11 tarihinde sordu:

İl Dışı Atandıktan Hemen Sonraki Eş durumu tayinine başvuru yapılabilir mi

Eş tayini

Vahap Gül 17.1.2020 08:01:38 tarihinde sordu:

Eş tayini

23 ile tayin hakkı

Zehra nimet Dikicioğlu 16.1.2020 18:05:56 tarihinde sordu:

23 ile tayin hakkı

Toplu sözleşme

Nimet DAŞLI 16.1.2020 16:57:06 tarihinde sordu:

Toplu sözleşme

Norm Fazlası Öğretmen Belirlenirken Malul Gazi Yakını Öğretmene Pozitif Ayrımcılık Uygulanır mı

Ümit kırık 16.1.2020 13:22:41 tarihinde sordu:

Norm Fazlası Öğretmen Belirlenirken Malul Gazi Yakını Öğretmene Pozitif Ayrımcılık Uygulanır mı