Sedat Değer Makaleler Soru Cevap Eğitimci Yazar Mevzuat Eğitim MEB Personel
öğretmen hakları ve hukuku 1
Hangi Öğretmenler İl İçi Atamaya 3 Yıl Şartı Aranmadan Başvurabilirler

Hangi Öğretmenler İl İçi Atamaya 3 Yıl Şartı Aranmadan Başvurabilirler

Tarih: 22 Mayıs 2018 14:28 Tekil Hit: 24.122

Hangi Öğretmenler İl İçi Atamaya 3 Yıl Şartı Aranmadan Başvurabilirler

Soru : Hangi öğretmenler bulundukları okulda 3 yıl çalışma şartı aranmaksızın il içi yer değiştirme atamalarına başvurma hakkına sahipler ?

Cevap : Öğretmenlerden , Klavuzun 6. maddesindeki “Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenler ile eğitim kurumlarında ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta olanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler, 3 yıllık çalışma şartı aranmaksızın yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.” hükmüne göre;

       I- ihtiyaç ve norm kadro fazlası olanlar ,

       II-Müdür veya müdür yardımcısı olup öğretmen olarak il içine başvurmak isteyenler;

             İl içi yer değiştirme işlemlerine başvurabilmek için 3 yıllık hizmet süresi aranmamaktadır.

        Ayrıca Öğretmenlerin 2018 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu’nun 2.madde c fıkrasındaki “Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapanlardan başvuruların son günü itibarıyla adaylığı kaldırılmış olanlar 3 yıllık çalışma süresi şartı aranmadan, istemeleri hâlinde, il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.” hükmüne göre;

Zorunlu hizmet yükümlülüğü olan öğretmenlerden şu an zorunlu hizmet sayılmayan okulda görev yapanlar (1.-2.-3. hizmet alanı okul) eğer isterlerse zorunlu hizmet sayılan okullara (4.-5.-6. hizmet alanı olan okul) 3 yıl çalışma şartı aranmadan tayin isteğinde bulunabilecekler.

 

Çok Okunanlar
YORUMLAR (3)
Ad Soyad * Güvenlik *

Ahmet kaya - 27 Haziran 2018 23:45

Ben 10 sene Erzurum da çalıştım. Ve 1 yıldır batidayim . Ama gitmek istediğim yer 3. Bölge 3. Hizmet alanı. İnşallah benim durumda olanlara bir hak verirler. Bu yönde bı katkınız olursa mutesekkur olurum. Selametle...

Batu can - 23 Mayıs 2018 09:32

Zh hizmetinin 2. yilinda olan bir ogretmen bulunduğu ilde 3 yil şartı dolmadan doğuda zh hz olan bir okula tayin isteyebilirmi Ornek: 1/4 den 2/5 ne

Özgür kantarcı - 22 Mayıs 2018 21:51

Sözleşmeli norm fazlası öğretmenler il içi yer değiştirmeye başvuru hakkına sahip midir acaba.

DİĞER MAKALELERİ - TÜM MAKALELERİNİ GÖR!
Eş Özrüyle Atanan Öğretmen Boşanırsa Ne Olur

Sedat Değer yazdı 13.1.2020 01:13:23

Eş Özrüyle Atanan Öğretmen Boşanırsa Ne Olur

Eş Özrüyle Atanan Öğretmen Boşanırsa Ne Olur

Maaş Karşılığını (15 Saati) Doldurmayan Öğretmene Ek Ders Yazılır mı?

Sedat Değer yazdı 9.1.2020 01:05:08

Maaş Karşılığını (15 Saati) Doldurmayan Öğretmene Ek Ders Yazılır mı?

Maaş Karşılığını (15 Saati) Doldurmayan Öğretmene Ek Ders Yazılır mı?

2020 Yarıyıl Tatili Eş Özrü Başvurusunda İstenen Belgeler ve Şartlar Nelerdir

Sedat Değer yazdı 2.1.2020 13:24:51

2020 Yarıyıl Tatili Eş Özrü Başvurusunda İstenen Belgeler ve Şartlar Nelerdir

2020 Yarıyıl Tatili Eş Özrü Başvurusunda İstenen Belgeler ve Şartlar Nelerdir

Öğretmenlerin Girdiği Ders Saatlerine Göre Alacağı Haftalık Toplam Ek Ders Saatleri DYK Kursu Olanlar Dahil

Sedat Değer yazdı 26.12.2019 11:45:26

Öğretmenlerin Girdiği Ders Saatlerine Göre Alacağı Haftalık Toplam Ek Ders Saatleri DYK Kursu Olanlar Dahil

Öğretmenlerin Girdiği Ders Saatlerine Göre Alacağı Haftalık Toplam Ek Ders Saatleri DYK Kursu Olanlar Dahil

30 Soruda 2020 Yarıyıl Tatili Özür Durumu Atamalarında Merak Edilen Herşey

Sedat Değer yazdı 21.12.2019 01:55:18

30 Soruda 2020 Yarıyıl Tatili Özür Durumu Atamalarında Merak Edilen Herşey

30 Soruda 2020 Yarıyıl Tatili Özür Durumu Atamalarında Merak Edilen Herşey

Norm Fazlası Olarak İsteğiyle veya Resen Görev Yeri Değişen Öğretmen Yaz Dönemindeki İl içi Atamaya Başvurabilir mi

Sedat Değer yazdı 13.12.2019 15:32:30

Norm Fazlası Olarak İsteğiyle veya Resen Görev Yeri Değişen Öğretmen Yaz Dönemindeki İl içi Atamaya Başvurabilir mi

Norm Fazlası Olarak İsteğiyle veya Resen Görev Yeri Değişen Öğretmen Yaz Dönemindeki İl içi Atamaya Başvurabilir mi

SORU-CEVAP - SORU SOR!
Eş Özrü ile Ataması Çıkmayan Öğretmen Ücretsiz İzin Alma Hakkı ve Süresi

Nursel 19.1.2020 01:46:27 tarihinde sordu:

Eş Özrü ile Ataması Çıkmayan Öğretmen Ücretsiz İzin Alma Hakkı ve Süresi

İl Dışı Atandıktan Hemen Sonraki Eş durumu tayinine başvuru yapılabilir mi

Emine hılınç 17.1.2020 15:38:11 tarihinde sordu:

İl Dışı Atandıktan Hemen Sonraki Eş durumu tayinine başvuru yapılabilir mi

Eş tayini

Vahap Gül 17.1.2020 08:01:38 tarihinde sordu:

Eş tayini

23 ile tayin hakkı

Zehra nimet Dikicioğlu 16.1.2020 18:05:56 tarihinde sordu:

23 ile tayin hakkı

Toplu sözleşme

Nimet DAŞLI 16.1.2020 16:57:06 tarihinde sordu:

Toplu sözleşme

Norm Fazlası Öğretmen Belirlenirken Malul Gazi Yakını Öğretmene Pozitif Ayrımcılık Uygulanır mı

Ümit kırık 16.1.2020 13:22:41 tarihinde sordu:

Norm Fazlası Öğretmen Belirlenirken Malul Gazi Yakını Öğretmene Pozitif Ayrımcılık Uygulanır mı